Jak przedłużyć stosunek?

przedwczesny_300x250-3Udane życie seksualne jest bardzo ważne, buduje bowiem satysfakcję odczuwaną przez oboje partnerów. Dobry seks sprawia, że kobieta i mężczyzna czują się spełnieni i zaspokojeni jako kochankowie. Niestety nie zawsze wszystko idzie tak jak powinno i czasami stosunki z różnych powodów nie udają się. Według wszystkich badań jednym z najważniejszych problemów jest przedwczesny wytrysk, którego doświadczają mężczyźni na całym świecie, niezależnie od wieku. Wbrew stereotypom nie jest to problem tylko młodych chłopaków dopiero zaczynających współżycie, ale dysfunkcja seksualna, która pojawia się bardzo często u mężczyzn w różnym wieku.

Istnieje wiele problemów, których doświadczają panowie:

- przedwczesny wytrysk, zanim dojdzie jeszcze do penetracji,

- wytrysk po kilku ruchach frykcyjnych w pochwie,

- wytrysk od razu, gdy kobieta zaczyna doświadczać dużego podniecenia.

Jak przedłużyć seks?

Seks może być dłuższy i bardziej przyjemny, jednak by było to możliwe, niezbędne są pewne działania po stronie mężczyzny i jego partnerki.

Bardzo popularnym sposobem na kłopoty z przedwczesnym wytryskiem są prezerwatywy przedłużające współżycie. W odróżnieniu od klasycznych kondomów posiadają one substancję, która zmniejsza czułość penisa i tym samym wydłuża akt seksualny.

Wygodniejszym sposobem dla par, które nie lubią używać prezerwatyw (zwłaszcza jeśli kobieta jest na nie uczulona) są środki o działaniu miejscowym, które znieczulają zakończenia nerwowe znajdujące się na członku, co w konsekwencji zmniejsza jego czułość.

Wielu seksuologów zaleca seks w wannie lub pod prysznicem. To dobre miejsce, bo woda działa znieczulająco i ułatwia współżycie osobom, które mają problem z przedwczesnym wytryskiem.

Inne zalecenie to zwiększenie ilości i częstotliwość kontaktów seksualnych. Pozwala to osiągnąć efekt zmęczenia i zmniejszyć wrażliwość mężczyzny.

Poleca się również wykonywanie przerw w trakcie seksu, poprzez chwilowe zamieranie lub głęboką, powolną penetrację.

Wysoką skuteczność mają również tabletki wydłużające stosunek. Na rynku jest wiele środków, wśród nich są jednak propozycje dobre i nieskuteczne. Dobrze wybierać te, które mają pozytywne opinie, sprawdzony skład i brak skutków ubocznych.

Kiedy do lekarza?

Jeśli powyższe metody nie działają, warto udać się do seksuologa, który zleci wykonanie ewentualnych badań, sprawdzając, czy problem nie ma podłoża organicznego. Poza tym może również zlecić środki dostępne na receptę, które co prawda mają długą listę skutków ubocznych, ale czasami to jedyne rozwiązanie.

przedwczesny_600x150-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>