Leczenie

CORrige_A_PL_300x250Przedwczesny wytrysk może być poważnym problemem w związku, dlatego gdy staje się normą, warto rozpocząć leczenie. Istnieje co najmniej kilka metod, które pozwalają sobie z nim poradzić, wydłużając czas współżycia i poprawiając ocenę seksu w oczach obojga partnerów. Niektóre z poniższych metod polecanych jest do zastosowania przez oboje partnerów, inne odpowiedzialność za przedwczesny wytrysk pozostawiają w rękach samego mężczyzny.

Leczenie przedwczesnego wytrysku koncentruje się obecnie na trzech aspektach (razem lub osobno):

psychoanalizie – odkrywającej przyczyny zjawiska, zwłaszcza wewnętrzne konflikty. Niestety terapie trzeba prowadzić długo, a efekty często są niezadowalające. erapie mające na celu wyeliminowanie lęku związanego ze współżyciem. Taktyki, które mają zmniejszyć intensywność doznań i wydłużyć seks.

Rozmowa z partnerką

Mężczyźni nie lubią rozmawiać o problemach i ich roztrząsać. Często mają wrażenie, że w ten sposób one stają się ważniejsze niż są w rzeczywistości.

Tymczasem dla partnerki takiego mężczyzny jest to istotne, bo pozwala wyjaśnić pojawiające się wątpliwości i wypracować sposób radzenia sobie z problemem. Często również taka rozmowa jest oczyszczająca dla mężczyzny, pozwala mu poradzić sobie ze zgromadzonym napięciem i podejść do tematu na spokojnie.

Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku

Jeśli problem jest lekki i mocno nie zakorzeniony w świadomości kochanków, bardzo dobre efekty przynoszą ćwiczenia wykonywane w parze. Systematycznie powtarzane przynoszą świetne efekty, a dodatkowo stanowią dla partnerów źródło wzajemnego poznania się, co owocuje w przyszłości.

Znana jest technika doktora Semansa – start-stop, która polega na sekwencji powtarzanych okresów stymulacji i ich zaprzestania. Ćwiczenia te dają bardzo dobre efekty, jeśli są powtarzane przez kilka miesięcy, codziennie, wtedy ich skuteczność szacuje się na 98%.

Można również wypróbować metodę „squeeze”, która polega na wprowadzeniu członka do pochwy i wyciąganiu go od razu, gdy mężczyzna czuje, że zbliża się wytrysk. W ten sposób może on szybko nauczyć się panowaniem nad swoim ciałem.

Można również spróbować odbywać stosunki w wodzie, co umożliwia dłuższe współżycie. Woda działa bowiem w prosty sposób, poprzez miejscowe znieczulanie wrażliwych obszarów na męskim ciele.

Farmaceutyki na przedwczesny wytrysk

Istnieje również możliwość leczenia opóźnionego wytrysku poprzez zażywanie środków dostępnych na receptę – wtedy niezbędne są kontrole u androloga. Można także skorzystać ze specyfików dostępnych bez recepty, które mają formę tabletek lub przygotowane są do stosowania miejscowego – w formie żeli i sprayów.

Środki działające miejscowo mają za zadanie miejscowe znieczulenie nerwów czuciowych żołędzi prącia. Specyfiki te mają tę zaletę, że mogą być stosowane szybko, z dużą skutecznością i z możliwie zredukowanym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

przedwczesny_600x150-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>