Przyczyny

przedwczesny_300x250-3Przedwczesny wytrysk to najczęstsze zaburzenie seksualne u mężczyzn. Niestety problem nie dotyczy jedynie panów, ale ma wpływ na kobiety oraz na cały związek. Odbiera poczucie pewności siebie oraz obniża jakość współżycia, a często całkowicie zabiera chęć do podejmowania tego typu aktywności. Ojciec psychoanalityki – Freud podkreślał, że przedwczesny wytrysk to konsekwencja wrogości mężczyzn do kobiet, także tej nieuświadomionej. Problemem mają być wewnętrzne kłopoty ze zrozumieniem między kochankami, ale w ujęciu freudowskim – nieuświadomiona wrogość do własnej matki. W ten sposób ciało mężczyzny ma pokazywać własną wyższość i niezależność, poprzez uwzględnienie oczywistej prawdy – że krótki czas stosunku nie pozwala kobiecie na osiągnięcie spełnienia – mężczyźnie tak.

Psychika mężczyzny

Przyczyny przedwczesnego wytrysku należałoby szukać przede wszystkim w psychice mężczyzny i w jego podejściu do seksu.

Bardzo często problem ten dotyczy młodych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają współżycie i nie są zbyt doświadczeni w tej materii. Przyczyną jest nowy odbiór wszystkich wrażeń oraz duża wrażliwość na wszelkie bodźce seksualne.

Młodzi mężczyźni mogą doświadczać tak silnego podniecenia, że wytrysk będzie następował niemal od razu po rozpoczęciu pieszczot lub w kilka chwil po włożeniu członka do pochwy.

Poza tym problem z przedwczesnym wytryskiem może być spowodowany brakiem stałej partnerki oraz tym, że mężczyzna nie współżyje często. Innym powodem może być brak regularności podejmowania aktywności seksualnej.

Poza tym problem z przedwczesnym wytryskiem występujący u młodych mężczyzn może się u dorosłych utrwalić. Jakim sposobem?

Jest to prosty mechanizm – jeśli dochodzi do zaburzeń lękowych w tym zakresie, konsekwencją tego mogą być nerwice, które utrudniają sprawne funkcjonowanie. W takiej sytuacji mężczyzna już na samą myśl o współżyciu odczuwa lęk, obawia się niepowodzenia, co działa jak samospełniająca się przepowiednia.

Szczególne znaczenie ma mieć tutaj pierwszy stosunek – jeśli odbył się w nerwowej, szybkiej atmosferze, gdzie mężczyzna nie miał zapewnionego poczucia bezpieczeństwa, problemy z przedwczesnym wytryskiem mogą się utrwalić.

Aspekty organiczne

Niekiedy przyczyną przedwczesnego wytrysku są zmiany organiczne, czyli te dotykające biologii i mające ścisły związek z funkcjonowaniem ciała. W głównej mierze znaczenie mają nałogi, które zmniejszają stopień panowania nad ciałem – zwłaszcza nadmierne spożywanie alkoholu i narkomania. Poza tym zmiany mogą wywołać także choroby – zmiany w układzie moczowo-płciowym, cukrzyca, choroby neurologiczne.

Do przedwczesnego wytrysku może doprowadzać nadwrażliwość członka, szczególnie żołędzi. Problemem może być nieodpowiednia budowa anatomiczna i na przykład zbyt krótkie wędzidełko. Przedwczesny wytrysk może być konsekwencją starzenia się ciała. Powodów może być jeszcze więcej. Czasami niestety trudno do nich dotrzeć i je ustalić.

przedwczesny_600x150-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>