Styl życia a krótki stosunek seksualny

przedwczesny_300x250-4Nasz styl życia – czyli to, co jemy, ile śpimy, jak radzimy sobie z codziennymi obowiązkami, stresem i napięciem, ma niebagatelny wpływ na funkcje naszego ciała. Związek ten jest głęboki i wielopłaszczyznowy. Przede wszystkim styl życia ma wpływ na częstotliwość występowania chorób. Tłusta i słodka dieta zwiększa bowiem ryzyko rozwoju cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego, a choroby te mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Poza tym niedyspozycje seksualne mają związek z nadużywaniem alkoholu, jak również przyjmowanie narkotyków. Korzystnie na organizm nie działa również palenie papierosów.

Stres a krótki stosunek

Każda osoba powinna nauczyć się dobrze radzić sobie ze stresem. Kluczem do dobrego samopoczucia jest wiedza, jak rozładować gromadzące się napięcie, w jaki sposób oddzielić pracę zawodową od spraw prywatnych. Wiele osób uczy się tego przez całe życie.

Seksuolodzy nie mają wątpliwości, że ci, co radzą sobie z tym gorzej, przypłacają swoje słabości gorszą jakością życia seksualnego. W ten sposób koło się zamyka – seks, który służy między innymi do rozładowania napięcia, nie pozwala się zrelaksować, co z kolei podnosi poziom stresu. Dlatego gdy dochodzi do tego problemu tak istotna jest reakcja i leczenie, które nie pozwolą, by problem się pogłębił.

Przeszłość a krótki stosunek

Na przedwczesny wytrysk często wpływ ma również przeszłość mężczyzny – zwłaszcza nieudana inicjacja seksualna, w której musiał się spieszyć, nie czuł się komfortowo. Taki stresujący pierwszy raz może bardzo silnie rzutować na kolejne próby zbliżenia.

W ujęciu Freudowskim może również dochodzić do nieuświadomionego poczucia skrzywdzenia i przekonania o wyższości nad partnerką, czyli do głosu dochodzi tak zwany narcyzm, który jest wymieniany jako jedna z głównych przyczyn kłopotów z przedwczesną ejakulacją.

Dieta a krótki stosunek

Żeby mężczyzna był sprawny w łóżku i mógł zaspokoić swoją partnerkę, jego dieta powinna być urozmaicona, lekka, zróżnicowana, dzięki temu ma on pewność, że w jego ciele będzie panować harmonia i nie będzie mu brakowało żadnej cennej substancji: minerałów, witamin, składników odżywczych, które wpływają na pracę poszczególnych układów.

 przedwczesny_600x150-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>