Wstrzymywanie wytrysku a wpływ na zdrowie?

przedwczesny_300x250-1Wielu mężczyzn mających problem z przedwczesnym wytryskiem zadaje sobie pytanie, czy starania, by seks był dłuższy, mają wpływ na zdrowie. Ich myśli koncentrują się głównie na tym, czy powstrzymywana ejakulacja nie odbije się negatywnie na zdrowiu. Dobra odpowiedź jest taka, że dłuższy seks, a tym samym późniejszy wytrysk nie mają żadnych negatywnych konsekwencji. Przeciwnie satysfakcjonujący seks ma tylko pozytywny wpływ na zdrowie.

Seks to zdrowie

Seks raz w tygodniu sprawia, że organizm wydziela więcej immunoglobuliny IgA. Naukowcy udowodnili, że wystarczy jedno współżycie w tygodniu, by wytworzyć tych substancji nawet o 30% więcej niż u osób nieuprawiających seksu. Korzyści? Większa odporność na wpływ czynników chorobotwórczych.

Seks czyni szczęśliwszym

Po seksie wydziela się potężna dawka endorfin, która sprawia, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni. Trudno osiągnąć ten stan w jakikolwiek inny sposób.

Lepszy sen

Seks gwarantuje lepszy sen, głębszy i bardziej regenerujący odpoczynek. Wszystko na skutek wydzielanej podczas aktywności seksualnej oksytocyny.

Dłuższa młodość

Aktywność w łóżku ma również wpływ na wygląd ciała. Zwiększa ilość hormonów odpowiedzialnych za gładką skórę, lśniące i mocne włosy.

Powodów dla których warto uprawiać seks, który jest satysfakcjonujący dla obu parterów, jest bardzo wiele. Przede wszystkim aktywność taka korzystnie wpływa na relacje w parze. Decyduje o lepszych kontaktach i pełniejszej więzi. Poza tym wydłużenie stosunku i nauka panowania nad wytryskiem nie ma żadnego negatywnego wpływu na kondycję mężczyzny. Dlatego nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, by leczyć problem i w ten sposób inwestować w dobre samopoczucie.

przedwczesny_600x150-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>